
Огледни час
30. мај 2026.
Смотра ћириличке писмености „Читај, лепо пиши“
2. јун 2026.Ученици ОШ „Братство јединство“ из Куцуре, учествовали су на ликовно-литерарном конкурсу Јавно комуналног предузећа Комуналац Врбас. Тема конкурса је гласила „Од када ме је донела рода, на првом месту ми је вода“, указујући на значај здраве пијаће воде, као и очување водотокова и животне средине.
Ученици I/3 разреда су цртали на задату тему. Тема је била јако инспиративна и ученици су уживали у стварању својих малих уметничких дела.
Међу награђенима је била и ученица наше школе. За свој ликовни рад награђена је Теодора Хорњак, ученица I3 разреда. Теодора је освојила 3. место у веома јакој конкуренцији.
Литерарне радове жирирао је песник Веселин Милићевић, а селекторка ликовних радова је била галеристкиња Силвија Јелачић. Честитамо награђеној ученици и њеном ментору Марији Полдрухи.







